Чи варто боятися імплантації зубів?

Імплантація зубів вважається однією з передових методик, використовуваних в сучасній стоматології. Однак багато пацієнтів до сих пір побоюються встановлювати імпланти, помилково вважаючи, що це довго та боляче. Щоб розвіяти побоювання, ми пропонуємо ознайомитися з думкою лікарів-стоматологів.

Чому імплантат – це природно, а імплантація – не страшно. Що можуть запропонувати сучасні технології.

Для багатьох людей основною перешкодою для імплантації стає психологічний бар’єр. Несвідомо виникає страх, що це боляче і неприродно.

Наш організм влаштований таким чином, що все в ньому взаємопов’язано. Відсутність кореня зуба для організму більш неприродно, ніж наявність штучного кореня. Імплантант не просто стає опорою для коронки, а й виконує інші важливі функції, підтримуючи кісткову тканину в тонусі. Тому імплантацію і називають єдиним методом повноцінного відновлення втрачених зубів. Підкреслюэмо – повноцінного, тобто повністю копіює той механізм, який був придуманий природою.

Сьогодні можливе використання таких технологій, які дозволяють звести будь-які ризики до нуля. Спеціальна комп’ютерна програма дає можливість заздалегідь спланувати весь сценарій імплантації. На основі отриманих даних виготовляється індивідуальний хірургічний шаблон, завдяки якому імплантати встановлюються без розрізів ясна, максимально швидко і строго у відповідність з попередніми розрахунками. Таким чином, імплантація зубів вже перестала бути як такою операцією і переноситься пацієнтами набагато легше, ніж просте видалення зуба. Не варто боятися, що після імплантації потрібно буде ходити без зубів. Безпосередньо після установки імплантів фіксуються тимчасові коронки, і пацієнти залишають клініку з повноцінним зубним рядом.

isplant

Велика кіста іноді стає смертельним вироком для зуба. На допомогу приходить одномоментна імплантація

Кісти на коренях зубів утворюються як наслідок періодонтиту, травм, поганого ендодонтичного лікування, а також загальної схильності організму до формування кіст. Розвиток кісти може привести в результаті до втрати зуба і навіть до запаленню кісткової тканини. Пацієнтам, у яких діагностована велика кіста, в залежності від ситуації ми можемо запропонувати різні варіанти лікування. У більшості випадків можна врятувати зуб і видалити велику кісту за допомогою комплексного ендодонтичного і хірургічного лікування.

Однак бувають випадки, коли тканини біля зуба настільки змінені, що зуб врятувати вже неможливо. Раніше такі зуби віддалялися і для установки імплантату потрібно чекати від 3 до 6 місяців повного заповнення лунки зрілої кістковою тканиною.

implantaciya-zubov

Чи можлива імплантація при пародонтиті?

Імплантація в Києві при пародонтиті можлива, треба лише зняти гостру фазу запалення і перевести в ремісію, під час хірургічних маніпуляцій призначається підтримуюча протизапальна терапія. Часто імплантація є єдиним рішенням в ситуації, коли запалення альвеолярного відростку щелепи призводить до сильної рухливості і втрати зубів. В цьому випадку безнадійні зуби видаляються, усувається вогнище інфекції та проводиться одномоментна імплантація. Іноді пацієнти звертаються до лікаря вже в той момент, коли деструктивний процес сильно запущений і кісткової тканини недостатньо. Для таких пацієнтів імплантологічне лікування все одно можливе, однак вимагає більш складного комплексного підходу.

Що робити людям, які страждають серйозними захворюваннями?

Імплантат можна встановити практично будь-якій людині. У кожного «свій шлях» в залежності від клінічного випадку: для когось імплантація – це 15-хвилинна процедура, а комусь  необхідно провести ряд підготовчих маніпуляцій і тільки після цього займатися імплантацією. У сучасній медицині немає абсолютних протипоказань для імплантації, є тільки фактори ризику. Знання цих факторів і значущості, дозволяє враховувати їх сукупність в конкретній клінічній ситуації і прогнозувати результат.

  • Перелічимо найбільш важливі фактори ризику, які враховуються в імплантологічному лікуванні:
  • Цукровий діабет
  • Онкологія
  • Тривалий прийом кортикостероїдів і бісфосфонатів
  • Імунні патології
  • Куріння
  • Бруксизм

Імплантація в літньому віці. Протипоказань більше немає.

Більшість людей похилого віку неминуче стикаються з проблемою втрати природних зубів. Тому для літніх пацієнтів імплантація зубів особливо актуальна і наявність протипоказань часто звучить як вирок. Єдиною альтернативою імплантації при відсутності зубів в цьому випадку стають знімні конструкції (протези), які не є повноцінною заміною зубів і не рятують від атрофії кісткової тканини з часом. Кісткова тканина «йде», знімні конструкції починають доставляти дискомфорт і стають причиною депресій і пригніченого стану пацієнтів. Атрофія кісткової тканини також сильно відбивається на зовнішності пацієнтів: щелепа зменшується, і людина має набагато старший вигляд. Нещодавно люди похилого віку часто отримували відмову в проведенні імплантації з цілої низки причин: недостатня кількість кісткової тканини, наявність вікових змін серцево-судинної системи, цукровий діабет і основний фактор – уповільнена регенерація тканин. Такі пацієнти були в групі ризику. Однак з розвитком технологій 90% протипоказань перейшли до розряду відносних і зараз ми проводимо успішне імплантологічне лікування пацієнтів навіть дуже похилого віку. Для того, щоб організм пацієнта не відчував стрес, імплантати встановлюються з мінімальним хірургічним втручанням. В процесі лікування пацієнти знаходяться під постійним медичним контролем. Таким чином, імплантати гарантовано приживаються в кістковій тканині, а регенерація м’яких тканин проходить швидко і без ускладнень.

Якщо ви хочете більше дізнатися про свій шлях імплантації, запишіться до нас на консультацію тут.

Познайомитися з фахівцями Kravchenko Medical Centre ви можете в нашому розділі Фахівці.