Як відомо, карієс – не єдина проблема з зубами у сучасної людини. Дуже часто багатьох турбує питання, що робити, якщо стираються зуби? Адже неестетичні жовтуваті плями і смужки на сколеній емалі можуть зіпсувати настрій будь-кому. Крім того, подібні прояви стертості зубів рано чи пізно приведуть до хворобливих відчуттів, які напевно зіпсують вам якість життя.
Основні причини підвищеної стертості зубів.
Слід зазначити, що проблема стертості зубної емалі останнім часом різко помолодшала. Якщо раніше з подібними скаргами до стоматолога зверталися, в основному, люди віком 40-50 років, то сьогодні можна зустріти підлітків і навіть дітей з ознаками стертої емалі на зубах. А у людей у віці такі процеси протікають набагато швидше, ніж раніше.
Причини такої тенденції криються в темпі сучасного життя.
Підвищене вживання кислоти з продуктами харчування (солодкі газовані напої, фруктові соки, льодяникові цукерки і деякі інші продукти);
Стискання зубів в стресовій ситуації і бруксизм (скрегіт зубами уві сні); Підвищене навантаження на зуби, що розташовані поблизу втраченого; Невдала пломба або неправильна конструкція зубного протеза;
Гіпоплазія (дефекти в розвитку) і флюороз (поява плям на емалі, викликане надмірним надходженням фтору в організм) зубної емалі; Шкідливі виробничі фактори.
Профілактика і лікування
Очевидно, що запобігти будь-яке захворювання набагато простіше, ніж відновлювати втрачене здоров’я. Проблема стирання зубної емалі – не виняток.
Дотримуйтеся нехитрих профілактичних заходів, і ніколи не зіткнетеся з подібною неприємністю:
- Вживайте напої, що містять кислоту, через трубочку;
- Контролюйте себе в момент стресу;
- На виробництві користуйтеся масками та респіраторами, що виключають потрапляння абразивних та інших частинок в ротову порожнину, а при роботі з кислотами регулярно полощіть рот розчином соди;
- Користуйтеся послугами висококваліфікованих стоматологів.
При перших же ознаках стирання передніх зубів (це найбільш кидається в очі) або появи будь-яких інших симптомів, характерних для проблем стертості зубної емалі (жовті плями на поверхні, гіперчутливість), слід негайно звернутися до фахівця.
Сучасна стоматологія пропонує кілька методів відновлення:
Реставрація зуба за допомогою композитних матеріалів; Відновлення зубної емалі за допомогою керамічних вінірів; Протезування.
Застосування композитних матеріалів – найбільш простий і дешевий метод реставрації пошкодженої емалі. Однак з часом вони можуть змінити свій колір. У цьому полягає їх основний недолік. Використання керамічних вінірів забезпечить вам довговічність і збереження первинного кольору, проте такий метод займає достатньо часу та витрат. Протезування керамічними коронками використовується при серйозних пошкодженнях, коли обидва вищезгаданих метода допомогти не в змозі.
З питаннями по відновленню зруйнованої емалі і лікуванню зубів ви завжди можете звернутися до професіоналів Kravchenko Medical Centre, де вам завжди нададуть кваліфіковану допомогу і білосніжна усмішка вам забезпечена.
Запис на прийом можливо прямо на нашому сайті тут.