КОЛИ МІНЯЮТЬСЯ МОЛОЧНІ ЗУБИ У ДІТЕЙ?
Всі процеси в організмі кожної людини відбуваються індивідуально. Відповідно можна вказати лише, що молочні зуби замінюються постійними до 13-15 років. Тимчасові зуби мають наступну структуру на кожній щелепі: 2 різця, 1 ікло, 2 великих корінних зуба. Випадання молочних зубів в основному відбувається в тому ж порядку, що і їх прорізування.
МОЛОЧНІ ЗУБИ
Нижні і верхні центральні різці: коріння починають розсмоктуватися з 5-ти років, а зуби випадають в 6-7;
Нижні і верхні бокові різці: коріння починають розсмоктуватися з 6-ти років, а зуби випадають в 7-8;
Верхні і нижні малі (перші) моляри: коріння починають розсмоктуватися з 7-ми років, а зуби випадають в 8-10;
Верхні і нижні ікла: коріння починають розсмоктуватися з 8-ми років, а зуби випадають в 9-11;
Нижні і верхні великі (другі) моляри коріння починають розсмоктуватися з 7-ми років, а зуби випадають в 11-13.
Якщо дитині більше 16 років, а молочні зуби все ще присутні – ОБОВ’ЯЗКОВО зверніться до стоматолога!
ДИСТОПІЯ ЗУБА: ЩО ЦЕ?
ДИСТОПІЯ ЗУБА – це аномалія зуба, при якій зуб неправильно розташований в зубному ряді або за його межами. При цьому зуб заважає нормальному прорізування і функціонуванню інших зубів. Дістопіровані вважаються зуби, які виросли з нахилом і зсувом, або прорізалися за межами зубної дуги.
ПРОГНОЗ ДИСТОПІЇ
Дістопію зуба краще вилікувати до того, як лицьовій скелет припинить розвиватися (до 14-16 років). Це забезпечить кращий естетичний результат і дозволить зубному ряду розвиватися правильно і красиво.
ДИСТОПІЯ У ДОРОСЛИХ
У дорослих дістопію зуба вилікувати дуже складно. Це вимагає ряд втручань і маніпуляцій, які можуть не виправдати очікування. До того ж процес лікування дістопіі у дорослих дуже тривалий і вимагає хорошого терпіння. Тому дістопію в старшому віці (за 20) зазвичай лікують видаленням проблемного зуба.
НАСЛІДКИ ІГНОРУВАННЯ ДИСТОПІЇ
Якщо вчасно не вилікувати дістопію, це призводить до формування неправильного (аномального) прикусу, неякісної гігієни зубів і схильності до карієсу. Також можуть травмуватися м’які тканини (щоки, язик, губи).
Які зуби у мами – такі і у дитини. Дуже важливо, щоб під час вагітності жінка якісно чистила зуби і правильно харчувалася. Ще до вагітності бажано привести зуби в повний порядок. Під час вагітності теж потрібно проходити огляди в стоматолога.
З самого дитинства потрібно регулярно приводити дитину на планові огляди стоматолога. Контролювати, щоб дитина правильно харчувався та уникайте травм щелепи.