Лікування прогресуючого захворювання пародонту - Kravchenko Medical Centre
Лікування прогресуючого захворювання пародонту

Лікування прогресуючого захворювання пародонту

Пародонтит (захворювання ясен) – це поширена інфекція, яка пошкоджує м’які тканини і кістки зуба. При запаленні, без своєчасного лікування, альвеолярна кістка навколо зубів повільно руйнується. Це може привести до повної втрати зуба.

Мікроорганізми у вигляді бактерій прилипають до поверхні зуба і активно розмножуються в порожнині ясен. Коли імунна система реагує на токсини, які утворилися, виникає запалення.

Якщо не лікувати зуб на початковій стадії розвитку пародонтиту, то існує величезний ризик втрати зуба. Також захворювання пародонту збільшує ризик інсульту і серцевого нападу.

Поширеною причиною захворювання пародонту є бактеріальна бляшка, липка безбарвна мембрана, яка розвивається на поверхні зубів. При великому скупченні зубного нальоту на поверхні зуба він твердне, утворюючи зубний камінь.

Більшість випадків захворювання пародонтиту можна запобігти за допомогою хорошої гігієни порожнини рота.

Про пародонт:

– пародонтит вражає місце навколо зуба разом із кісткою та яснами, це відбувається через скупчення шкідливих бактерій і зубного нальоту, в разі чого імунна система запускає відповідну реакцію.

– хороша гігієна порожнини рота є частиною лікування та профілактики;

– куріння збільшує ризик захворювання пародонту і робить неефективною профілактику і лікування

Лікування захворювання

Основним принципом у лікуванні є очищення бактерій з кишень в області ясен і запобігання подальшого руйнування тканин і кістки.

Для профілактики пародонта важливо ретельно стежити за гігієною порожнини рота. При виборі щітки, краще звернутися до свого лікаря-стоматолога, який підбере вам відповідний варіант. Бажано, щоб в складі зубної пасти був такий компонент, як фтор.

Зуби необхідно чистити двічі на день, один раз на день використовувати зубну нитку. Важливо відвідувати планові огляди стоматолога і проводити комплексну професійну чистку зубів.

Пародонтит – це хронічне або тривале запальне захворювання. Якщо не дотримуватися гігієни рота, воно буде повторюватися.

Стоматологічна чистка

Для того, щоб відновити здоров’я пародонта необхідно видалити наліт і зубний камінь з поверхні зубів.

За допомогою ручного інструменту або ультразвукового пристрою, стоматолог видаляє зубні камені та наліт. При глибокому чищенні зубів, проводиться масштабування і стругання коренів для згладжування шорсткуватих ділянок на коренях зубів.

Найчастіше лікування пародонту вимагає декілька відвідуваннь стоматолога.

Проводити чистку зубів зазвичай рекомендується два рази на рік або навіть частіше, залежно від кількості накопиченого нальоту.

Занедбаний пародонтит

Якщо хороша гігієна порожнини рота і нехірургічне лікування неефективні, може знадобитися хірургічне втручання.

Клаптева хірургія: хірург-стоматолог виконує клаптикову операцію, щоб видалити зубний камінь в глибоких кишенях або зменшити кишеню для полегшення його очищення.

Кісткові і тканинні трансплантати: ця процедура допомагає відновити зруйновану кісткову або ясенну тканину. Встановлюється нова, природна або синтетична, кістка в те місце, де її було втрачено.

Керована регенерація тканин – це хірургічна процедура, в якій використовуються бар’єрні мембрани для напрямку росту нової кісткової і ясенної тканини в місцях, де тканина відсутня. Метод спрямований на відновлення тканинних дефектів, що виникли в результаті періодонтиту.

Професіонал – стоматолог може запропонувати пересадку м’яких тканин. Принцип процедури включає в себе взяття тканини з іншої частини рота або використання синтетичного матеріалу для покриття відкритих коренів зубів.

Успіх лікування залежить від ступеню складності захворювання, чи підтримує пацієнт якісну гігієну порожнини рота і чи є у нього шкідливі звички такі, як куріння.

Симптоми захворювання

Ознаки та симптоми пародонтиту включають в себе:

–  проміжок між зубом і яснами (між зубами можуть також з’являтися розриви);

– запалені або опухлі ясна, наявність яскраво-червоних набряків (іноді ясна набувають фіолетовий колір);

– виникає біль при дотику до ясен;

– кровотеча при чищенні зубів (іноді може виступати гній);

– металевий присмак у роті;

– неприємний запах з рота;

-пухка поверхня зубів.

Періодонтит і гінгівіт

Гінгівіт виникає до періодонтиту. Захворювання належить до запалення ясен, в той час як періодонтит  належить до захворювання ясен із руйнуванням тканин та кісток.

При гінгівіті, бактеріальна бляшка накопичується на поверхні зуба, викликаючи почервоніння і запалення ясен. Зуби можуть кровоточити під час чищення, ясна роздратовані, присутній дискомфорт.

Без лікування гінгівіт може перейти в періодонтит.

Періодонтит: між яснами і зубом утворюються великі кишені. У цих проміжках між яснами і зубами накопичуються бактерії, які вражають тканини зуби та ясна.

Щоб уникнути страшних наслідків захворювань ясен і зубів, важливо проходити регулярний огляд у фахівця та вчасно почати лікування. Кваліфіковані лікарі-стоматологи Kravchenko Medical Centre проводять ефективне лікування захворювань на різних стадіях розвитку. Фахівці нашого центру дбають про своїх клієнтів і завжди знайдуть індивідуальний правильний підхід.

Ознайомитися із видами процедур можна в розділі «Послуги».

Контакти для запису на прийом:

+38 (044) 272 11 75

+38 (095) 438 68 71

+38 (067) 186 18 70.