Вплив ароматерапії на наш організм

Вплив ароматерапії на наш організм

Аромати – це невід’ємна і дуже важлива частина нашого життя. Напевно у кожного з нас є спогади, пов’язані з певним ароматом. Знайомий запах парфумів може нагадати про дивовижний вечір, коли ви сяяли на вечірці. Пройшовши повз пекарні, де в повітрі витає аромат свіжої випічки, в пам’яті з’являються моменти щасливого дитинства.

Запах має певний вплив на організм людини, він здатний розбудити приємні спогади, поліпшити самопочуття і підняти настрій.

Вчені відзначають, що аромат впливає на організм людини на декількох рівнях одразу. Він покращує душевний стан, активує розумові процеси, впливає на фізичному рівні.

Згодом такий вплив на організм людини стали використовувати для лікування і профілактики різних захворювань. Даний метод має назву «ароматерапія».

Принцип дії

Основними діючими речовинами в ароматерапії є ефірні олії, які утворилися в різних рослинах.

Ефірні олії мають дуже складну хімічну структуру, як і людське тіло, вони так само здатні впливати на хімію нашого організму.

Ефект від ароматерапії:

– зниження стресу та напруги;

– почуття задоволення, балансу і спокою;

– антибактеріальна дія олії допомагає підтримати імунну систему і запускає процес відновлення.

Способи впливу на наш організм:

  1. При вдиханні, коли молекули речовин посилають повідомлення в наш мозок. Це дозволяє їм проникати в кровотік через легені і дихальну систему.
  2. Через шкіру. Молекули олії проникають в крихітні пори епідермісу, далі в дерму (другий шар шкіри).

Вживати ефірні олії небезпечно, так як речовини можуть вступити в хімічну реакцію з ферментами організму і надати токсичний вплив.

Вплив аромамасажу на шкіру

  1. За допомогою аромамасажу можна поліпшити циркуляцію крові, активувати надходження поживних речовин в тканини.
  2. Поліпшення еластичності. Аромассаж сприяє розгладженню рубцевої тканини, здатний зменшити розтяжки.
  3. Прискорена десквамація (відшаровування епітелію) стимулює зростання нових клітин, вирівнюється тон; шкіра набуває здорового вигляду.

Вплив на судинну та нервову систему

Гіпотензивні олії знижують кров’яний тиск і дуже ефективні при лікуванні високого кров’яного тиску (гіпертонії). До них належить: іланг-ілангова олія, олія лаванди, майорану, лимона.

Коли тиск понижений, використовують олію розмарину, чорного перцю, евкаліпту та імбиру.

Тоніки – олії з тонізуючим охолоджуючим ефектом. Вони сприяють зменшенню пухлин та запалень: кипарис, лимон і шавлія.

Зігріваючі олії: чорний перець, розмарин, імбир, лимон і евкаліпт. Покращують кровообіг, виводять токсини, прискорюють процес загоєння.

Ароматерапія розслабляє нервову систему і уповільнює реакцію больових рецепторів. До таких анальгетиків належать: ромашка, лаванда і розмарин.

Принцип аромамасажу

Ароматерапевтичний масаж спрямований на розслаблення і допомогу тілу з певними фізичними і емоційними хворобами. Залежно від стану пацієнта і його цілей, аромамассаж може включати елементи точкового масажу або пасивні рухи для поліпшення рухливості суглобів і зняття напруги.

Протипоказання

Незважаючи на те, що ми не використовуємо ефірні олії в чистому вигляді, в окремих випадках необхідно дотримуватися особливої обережності.

Робити аромасаж або інші аромапроцедури під час вагітності не рекомендується. Ефірні олії впливають на ендокринну систему – гормональний фон. Людям з чутливою шкірою так само слід проконсультуватися з фахівцем перед тим, як проводити процедуру.

Під час курсу, аромамассаж робиться не частіше трьох разів на тиждень. Для загальної релаксації можна відвідувати процедуру раз на місяць. Необхідно індивідуально враховувати загальний стан здоров’я, як фізичного, так і емоційного.

У Kravchenko Medical Centre у вас є можливість насолодитися процедурою в приємній атмосфері в руках досвідчених фахівців. Ми враховуємо особливості кожного клієнта. Дбаємо про ваш фізичний та емоційний стан здоров’я!