м. Київ, вул. Січових Стрільців 5-Б    095 438 68 71
067 186 18 70

ЗМОРШКИ. ЯК З НИМИ БОРОТИСЯ?

1298924960_znamenitosti-6

Не секрет, що з віком, молода та пружна шкіра втрачає здоровий колір, робиться сухою, шорсткою, втрачає свою пружність, на ній з’являються зморшки, борозни та складки.

Зморшки з’являються поступово. Спочатку – на лобі, потім в напрямку від носа до підборіддя, у зовнішніх куточків очей і, нарешті, на шиї, переніссі, підборідді та верхній губі. Зморшки можна спостерігати у людей різного віку, зрозуміло, – у молодих теж.

Причини появи зморшок

Мімічні зморшки. Те, як ми висловлюємо емоції і різні наші мімічні звички викликають зморшки: зморщування чола, прикурювання ока (зазвичай на сонці); манера сміятися також сприяє утворенню зморшок; у деяких осіб сміх викликає різке скорочення всіх лицьових м’язів.

Дострокова поява зморшок спостерігається також при неправильному положенні голови під час сну. Деякі сплять, високо підкладаючи під голову подушку; голова при цьому схиляється на груди, а на шиї і підборідді утворюються зморшки.

Зморшки можуть з’явитися також при інтенсивному зниженні маси тіла. Розтягнута шкіра не може швидко скоротитися, вона відвисає, покривається зморшками.

Захворювання. Інфекційні, хронічні захворювання, порушення нервової і ендокринної систем, жіночі, шлунково-кишкові захворювання послаблюють опірність організму, знижують пружність шкіри, і вона починає зморщуватися.

0_dc1e7_300efd3e_XL (1)

Природні чинники появи зморшок. Велику роль у розвитку зморшок у молодих людей грають різні зовнішні впливи: тривале перебування на сонці та вітрі, різкі скачки температури повітря, надлишкова сухість і вологість; тривале перебування в задушливих, задимлених приміщеннях (пасивне куріння).

Зловживання декоративною косметикою. Чимало дівчат з гарною шкірою зловживають частим умиванням та надмірним використанням косметики. Часте застосування пудри висушує шкіру і створює умови для утворення зморшок.

Вік. Вже на 3-му десятку років життя зморшки є наслідком розпочатого вікового старіння шкіри. Між 30 і 40 років кількість зморшок значно зростає і досягає максимуму до 55-60 років. Шкіра у літніх людей втрачає свою щільність і пружність; внаслідок стоншування підшкірної жирової клітковини, переродження і загибелі еластичних волокон вона розтягується і опускається; при цьому різко виступають виличні кістки, чітко виявляються носогубні складки, збільшується обсяг підборіддя, шиї, потилиці.

image1

Як же запобігти появі зморшок?

Для того, щоб запобігти появі зморшок потрібно з’єднати виконання комплексу вправ для м’язів обличчя з процедурами догляду за шкірою.

Позбавлення від поганих мімічних звичок. При появі подвійного підборіддя, тонкої в’ялої шкіри і складок на шиї рекомендується позбавитися поганої звички притискати підборіддя до грудей. Набагато корисніше, та й гарніше, тримати голову злегка піднятою. Під час сну обличчя має знаходитися на подушці вільно, зариватися в неї ні в якому разі не слід. Велике значення має стан зубів і своєчасне протезування. Відсутність зубів не тільки призводить до порушення травлення, але і неминуче змінює форму обличчя: щоки западають, утворюються глибокі складки та борозни.

Застосування компресів (припарок). Для їх приготування складають в смугу (20-25 см) невеликий рушник або серветку, опускають її в гарячу воду, віджимають і накладають на обличчя. Середина компресу охоплює підборіддя знизу, а кінці накладаються на щоки, лоб і ніс (вільні тільки рот і ніздрі). Припарку слід тримати на обличчі 2-3 хв, потім зняти і обтерти або облити обличчя холодною водою.

Застосування обтирання. Обтирають обличчя холодним сольовим розчином (1/2 ч. л. солі на 1 склянку води). При дуже сухій шкірі замість солі користуються розчином таніну (1/2 ч. л. таніну на 1 склянку води).

Застосування мазей проти появи зморшок. Перед сном корисно змащувати обличчя кремом або маззю. До мазі додається звичайна кухонна сіль – 1/2 ч. л. дрібно стовченої солі розтирають з 1 баночкою крему. Такий крем накладають на обличчя, особливо на зморшки, і 2-3 хв вбивають його кінцями пальців. Вранці обличчя доцільно обполоснути прохолодною водою, змастити його кремом і припудрити. Не слід виходити на вулицю, не змастивши обличчя кремом.

Захист від прямих сонячних променів. Людям з наміченими зморшками слід уникати дії прямих сонячних променів; краще повітряні ванни. Перед загорянням обов’язково змастити обличчя кремом.


massazhnye-linii-lica10

Массаж. Коли з’являються зморшки, щодня злегка масажуйте кінчиками пальців шкіру обличчя протягом 5 хв. Це покращує кровообіг в шкірі і зміцнює її.

Застосування масок. Вони перешкоджають утворенню зморшок і надають виключно благотворну дію на шкіру.

  • Білково-лимонна. Яєчний білок збити в піну, до нього додати сік з 1/2 лимона і сіль на кінчику ножа; всю суміш добре розмішати.
  • Жовтково-олійна. Яєчний жовток змішати з 1/2 ч. л. камфорної або касторової олії.
  • Яйця та толокно. До збитого яєчного білка або жовтка додати 1 ч. л. меду і 1 ст. л. толокна.
  • Жовткова-медова. Яєчний жовток розтерти з 1/2 ч. л. меду і 1 ч. л. гліцерину.
  • Дріжджова. 20-25 г дріжджів розвести молоком або рослинним маслом до густоти сметани.
  • Дріжджова кисла. 25 г дріжджів розвести водою до густоти сметани і дати постояти до бродіння.

Наведені маски можна чергувати з масками, рекомендованими для в’ялої шкіри. Перед накладанням маски обличчя необхідно умити або протерти. Тривалість застосування масок – 15-20 хв. Всі маски, крім дріжджових, можна залишати на ніч. Маски, що містять масла, видаляються вологим тампоном, інші – змиваються водою.

Здоровий спосіб життя. Правильного догляду за шкірою обличчя та профілактики недостатньо для успішної ліквідації зморшок. Треба дбати про поліпшення загального стану здоров’я; встановити загальнозміцнюючий режим, дотримуватися певної дієти, займатися фізкультурою і гімнастикою всього тіла та обличчя.

Здоровий спосіб життя, правильний догляд за шкірою, контроль за мімікою і гарний настрій допоможуть віддалити появу зморшок. Люди витримані, врівноважені, доброзичливі зберігають гладку шкіру довше, ніж завжди незадоволені люди.

Боротьба з мімічними зморшками: сучасні засоби.

У наш час засоби косметичної медицини дозволяють боротися з мімічними зморшками різними способами: ефективними, доступними і цілком безпечними. До них можна віднести спеціальні маски, косметичні засоби, професійний масаж, контурну пластику, ін’єкції ботоксу та інші процедури.

Жінкам з більш зрілою шкірою можна використовувати такі косметичні процедури, як ліфтинг і миттєвий ліфтинг. Коли виникає питання, який засіб від мімічних зморшок вважається найефективнішим, більшість косметологів рекомендують комплексну дію. Наприклад, масаж обличчя буде набагато ефективнішим у поєднанні з використанням якісної косметики, а маски доповнять ефект спеціальних процедур, спрямованих проти зморшок.

Народні рецепти для профілактики мімічних зморшок.

139

Можна використовувати народні рецепти для профілактики мімічних зморшок – адже, чим раніше ми починаємо піклуватися про свою шкіру, тим довше вона збережеться молодою та свіжою.

Появі зморшок перешкоджає маска з декількох простих інгредієнтів: меду, полуниці, рослинної олії і відвару ромашки. Кілька свіжих ягід треба розім’яти і змішати зі столовою ложкою олії, додати по чайній ложці меду, відвару ромашки і перемішати. Маску нанести на обличчя, протримати приблизно 20 хвилин, а потім зняти тампоном, змоченим в молоці, і вмитися прохолодною водою.

Завжди стежте за тим, щоб ваша шкіра була добре зволоженою, не зловживайте сонячними ваннами, солярієм і декоративною косметикою. Використовуючи скраби, будьте обережні, накладайте їх обережно, втирайте ніжно, легкими рухами. При особливо чутливій шкірі не використовуйте скраби з фруктовими екстрактами, і обов’язково використовуйте живильний крем після процедури.

Способів корекції мімічних зморшок сьогодні багато, і сучасна косметична медицина постійно знаходить нові. Пам’ятайте, що метод корекції будь-яких зморшок призначає досвідчений косметолог Kravchenko Medical Centre, після ретельного вивчення стану вашої шкіри. Тільки тоді ви можете розраховувати на стійкий результат, і на довгі роки зберегти свою шкіру молодою, гладкою та красивою.

Якщо Вам потрібен якісний догляд за Вашою шкірою і відчутний результат у боротьбі зі зморшками, сухістю, проблемними зонами або висипаннями, запишіться прямо зараз на прийом до косметолога по тел. (044) 272 11 75; або на нашому сайті, перейшовши за посиланням.