МОЛОЧНІ ЗУБИ ХІТ ПАРАД МІФІВ

Поява перших зубів у малюка – завжди тремтлива подія в родині. Однак, часто батьки не приділяють порожнини рота малюка належної уваги або неправильно доглядають за першими зубами дитини. У зв’язку з цим, в свідомості дорослих вкоренилися деякі помилкові уявлення про молочні зубі.

Ось найбільш популярні з них серед дорослих щодо молочних зубів.

Міф 1. Прорізування молочних зубів завжди супроводжується проблемами зі здоров’ям дитини температурою, занепокоєнням, розладом стільця і ​​т.д.

Зазвичай, прорізування зубів проходить абсолютно непомітно для малюка. Іноді у ослаблених дітей цей процес супроводжується невеликим нездужанням порушенням сну, неспокійною поведінкою, підвищенням температури. Так організм реагує на стрес, викликаний зростанням зубів. Зазвичай ці симптоми тривають 3-4 дні і потім проходять. Якщо жар, розлад шлунку і інші симптоми сильно виражені і довго не проходять, слід показати дитину педіатру.

Міф 2. Перші зуби чистити не обов’язково.

Доглядати за зубами потрібно з моменту їх прорізування. Чистити зуби немовлятам потрібно після кожного годування. Є різні засоби для чищення молочних зубів серветки, гумові напальчники, маленькі зубні щітки. Всі ці пристосування можна купити в аптеці. У віці 1 року можна придбати дитячу зубну щітку з м’якими щетинками. Після 1,5 років варто почати вчити дитину самостійно чистити зуби. Але контролювати її дії доведеться ще довго, так як якісно почистити зуби самостійно дитина зможе тільки у 4-5 років.

Міф 3. Дитині не потрібна дитяча зубна паста, підійде будь-яка.

У малюка обов’язково повинна бути власна зубна паста, за віком. Дитячі пасти розроблені спеціально для молочних зубів, і їх склад відрізняється від дорослих паст. Виробники зубної пасти для дітей враховують, що дитина може проковтнути її, і створюють нейтральний склад, який не дратує шлунок і не заподіює шкоди організму крихти. Придбати дитячу зубну пасту можна в аптеці.

Міф 4. Молочні зуби лікувати необов’язково, так як вони все одно випадуть.

Щоб уникнути проблем із зубами, слід регулярно відвідувати дитячого стоматолога. Першу зустріч з лікарем варто запланувати, коли дитині виповниться півтора року. Надалі потрібно відвідувати стоматолога кожні 6 місяців або частіше, за вказівкою лікаря.

Міф 5. Зуби у дітей не болять, тому, що в молочних зубах немає нервів – вважають батьки.

Нерви є! Молочні зуби теж болять, але у деяких дітей вони випадають швидко, що біль просто не встигає виникнути. Коли є біль це і погано, і добре. Добре, тому що біль – це сигнал, що треба йти до лікаря.

Міф 6. Каріозні зуби у дітей не варто пломбувати; краще відразу видалити, щоб на їх місці з’явилися постійні.

Молочні зуби рекомендується видаляти, тільки якщо він рухливий та вони швидко змінюються або при наявності під ним вогнища інфекції, при якому страждає зачаток постійного зуба. В інших випадках стоматологи рекомендують проводити лікування карієсу, оскільки видалення молочного зуба може стати причиною формування неправильного прикусу. При формуванні в зубі каріозної порожнини стоматолог ставить малюкові пломбу.

Якщо ви вже готові вести малюка на прийом, наш дитячий стоматолог Чепурна Ірина Володимирівна із задоволенням поставить пломбу вашому чаду безболісно і якісно.

Звертайтеся до нас і будьте здорові!