Заради збереження краси посмішки використовують таку процедуру, як протезування зубів. Це одна з найпоширеніших процедур в світі стоматології.
На сьогоднішній день протезування зубів бурхливо розвивається, враховуючи технічні нововведення і сучасні матеріали, які постійно з’являються в світі медицини.
Зубні протези та їх різновиди
Зубні протези – стоматологічна конструкція, яка є ефективним способом вирішити проблему сильно пошкоджених зубів. Переваги зубних протезів:
- Природно виглядають, хороший протез складно відрізнити від справжніх зубів
- Здатні відновити основні функції втраченого зуба
- Не приносять відчуття дискомфорту після звикання до протезу
Це досить таки загальні переваги. Щоб дізнатися про більш конкретні переваги і недоліки, необхідно розглядати окремо кожен вид протезування.
Умовно всі штучні зуби можна поділити на дві великі категорії: знімні протези і незнімні протези.
З назви неважко здогадатися, що знімні зубні протези можна знімати. Безсумнівно, це є плюсом для зручності чищення та догляду за протезом. Зазвичай такі протези встановлюються тоді, коли втрачені всі зуби, або велика їх кількість, тобто немає можливості закріпити зубний протез за опорні зуби.
Знімні протези:
1. Повністю знімні:
- Нейлонові.
- Пластмасові.
2. Частково знімні:
- Пластикові або нейлонові з гачками.
- Бюгельні.
Незнімні зубні протези повинні бути дуже міцними і непомітними, адже їх встановлюють на тривалий час носіння і вони не повинні викликати дискомфорту у власника. Людина з незнімними протезами повинна ретельно доглядати за порожниною рота.
Незнімні протези діляться на:
1. Зубні коронки:
- Одиночні коронки
- Одиночні з консоллю
2. Мости.
3. Мікро-протези:
- Вініри
- Накладки
- Вкладки
Імплантація зубів – нововведення в світі ортопедичної стоматології. При цьому титановий стрижень протеза імплантується в щелепу, а на нього вже надягають будь-які конструкції. Даний вид протезування можна застосовувати при втраті будь-якої кількості зубів.