Зубозберігаючі операції
У сучасній стоматології кількість зубозберігаючих операцій стрімко зростає. За допомогою рентген-знімків або КТ, стоматолог може виявити вогнища запалення в м’яких та кісткових тканинах. Запалення, в більшості випадків, відбуваються в результаті ускладнення карієсу, і фахівці призначають відповідну зубозберігаючу операцію.
Усунення патологічного вогнища – це більш щадний спосіб зберегти здоров’я та красу зубів, ніж видалення всього зуба. Якщо існують шанси зберегти зуб, наші фахівці проведуть необхідне лікування максимально комфортним чином.
Що таке зубозберігаючі операції?
Зубозберігаючі операції – це група операцій, тісно пов’язаних з ендодонтією, пародонтологією і хірургічною стоматологією. Вони застосовуються в тих випадках, коли консервативне ендодонтичне лікування неефективне. Операції по збереженню цілісності зуба відносяться до досить складних операцій. Існують ризики випадкового пошкодження альвеолярних нервів, носових пазух, резцових каналів, близько розташованих до місця операції.
З цих причин хірургічне втручання повинно бути продумано до найдрібніших деталей і проведено надзвичайно коректно.
Які бувають види зубозберігаючих операцій?
Зубозберігаючі операції налічують цілий ряд стоматологічних хірургічних процедур. Серед них є кілька основних:
- резекція верхівки коренів зуба і ретроградне пломбування кореня зуба;
- гемісекція зуба;
- ампутація кореня зуба;
- сепарація кореня зуба, а також реконструктивні операції на пародонті.
Резекція, або, простіше кажучи, видалення кореня зуба – це хірургічна операція, яка, за словами стоматологів, проста і не вимагає спеціальної підготовки. Головною загрозою збереженню зуба є бактерії, які проникають в сам корінь. Апоектомія використовується для боротьби з вогнищами інфекції.
Ця процедура являє собою операцію, спрямовану на боротьбу з інфекцією, яка проникла в основу кореня у вигляді кіст, гранульом, пародонтиту. Апікоектомія проводиться під місцевою анестезією.
Під час цієї процедури видаляється частинка ясен, щоб відкрити доступ до місця зараження. Після цього відрізають верхівку кореня, а потім зшивають, що сприяє правильному зрощенню м’яких тканин.
Показаннями до такої операції є такі патології, як пародонтит, формування кісти та інші. Наприклад, через ускладнення пульпіту на верхівці кореня утворюється гнійний мішок, цей процес супроводжується ниючими або пульсуючими гострими болями.
Інфекційні захворювання блокують канал з вогнищем запалення. Тому резекція верхівки кореня зуба в цьому випадку є єдиною ефективною методикою, що дозволяє уникнути подальшого зараження.
Гемісекція являє собою видалення багатокореневих зубів з коронкової частиною, яка пошкоджена та не піддається лікуванню, і прилеглого кореня зі збереженням другої половини кореня і коронки.
Ампутація кореня зуба – операція з відсікання і видалення всього кореня зуба в місці його відходження від біфуракціі (тріфуракціі) зі збереженням цілісності коронкової частини.
Коронково-радикулярная сепарація (поділ) коронки зуба – такий метод застосовується у випадках, якщо багатокореневий зуб при цілісності коренів перфорований або зруйнований в області біфуркації (розбіжності коренів). Сепарація коронки зуба на дві частини призводить до роз’єднання коренів і створення двох однокореневих зубів.
Все зубозберігаючі операції проводяться під місцевою анестезією, в окремих випадках застосовується наркоз. Після операції лікар призначає препарати, що сприяють загоєнню та консультує по догляду за ротовою порожниною.
Пам’ятайте! Чітке дотримання рекомендацій лікаря гарантує успішний процес одужання без виникнення ускладнень.
Деякі показання та протипоказання до проведення зубозберігаючих операцій:
- наявність глибокої кишені,
- перфорація дна пульпової камери,
- непрохідність кореневого каналу через наявність в ньому кісти або гранульоми,
- наявність патологічних вогнищ в області біфуркації,
- неможливість лікування одного або двох вестибулярних коренів,
- карієс кореня, зрощені коріння,
- істотна резорбція кісткової тканини в області всіх коренів.
До протипоказань відносять:
- важкі захворювання крові і серцево-судинної системи,
- деякі психічні захворювання в стадії загострення,
- проходження курсу хіміотерапії або променевої терапії
- цукровий діабет.
Ще кілька років тому при несвоєчасному або неякісному лікуванні зуби віддалялися, то на сьогоднішній день у багатьох випадках зуби можна зберегти за допомогою зубозберігаючих операцій.
Якісне ендодонтичне лікування в комплексі з успішно проведеним хірургічним втручанням, дозволить на довгі роки, а може і назавжди, забути про описані проблеми з зубами. Головне в цьому завданні – обрати кваліфікованого досвідченого лікаря, з чим стоматологія Kravchenko Medical Centre вам із задоволенням допоможе, і дотримуватися його рекомендації.
Запис на прийом до стоматолога:
+38 (044) 272 11 75
+38 (095) 438 68 71
+38 (067) 186 18 70
Або в онлайн-формі на нашому сайті.